Specification
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Delivery Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
| Mounting Hole (2) | 8.636 mm (0.34″) |
| Operating Temp. | -50 °F (min) to 200 °F |
Bendix® Reman TP-5 Tractor Protection Coreless Valve – Cab/Chassis Mounting (OR288605X)
$472.25
Sealco® 3/8" NPT 4-Delivery Port, Trailer Spring Brake Control Valve (110700)
$154.48
$48.25
3 in stock
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
|---|---|
| Delivery Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
| Mounting Hole (2) | 8.636 mm (0.34″) |
| Operating Temp. | -50 °F (min) to 200 °F |
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 7.5 × 7.5 cm |
| Bin Location | 00034230 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | OR229860X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.