Specification
| Supply Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Delivery Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
| Mounting Hole (2) | 8.636 mm (0.34″) |
| Operating Temp. | -50 °F (min) to 200 °F |
Bendix® Reman TP-5 Tractor Protection Coreless Valve – Cab/Chassis Mounting (OR288605X)
$472.25
Sealco® 3/8" NPT 4-Delivery Port, Trailer Spring Brake Control Valve (110700)
$154.48
$99.77
4 in stock
| Supply Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Delivery Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
| Mounting Hole (2) | 8.636 mm (0.34″) |
| Operating Temp. | -50 °F (min) to 200 °F |
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 8.5 × 6.5 cm |
| Bin Location | 00034230 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | OR289714X |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.