| Stroke Size | 57.20 mm (2.250″) |
|---|---|
| Stud Length | 43.70 mm (1.720″) |
| Stud Thread Size | M16 x 1.5-6g |
| Service Port | 3/8″-18 NPTF |
| Parking Port | 3/8″-18 NPTF |
CAT® Chamber Gasket (1P-8372)
$6.62
Haldex® 6.56" O.D, 2.25", 57mm Stroke, Type-20 Diaphragm – Black (DP20)
$11.39
Bendix® EnduraSure 2.25″ Stroke – T18/24 Air Disc Brake Service Chamber (K132352)
$362.42
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 18.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 30 × 26 cm |
| Bin Location | 00037201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | K132352 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.