| Supply Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Control Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Exhaust Port | 3.175 mm (1/8″ NPT) |
| Exhaust Opening Pressure | 1.9305 bar (28.0 PSI) |
| Inlet Opening Pressure | 2.895 bar (42.0 PSI) |
Bendix® SV-1 Synchronizing Valve, Opens at 42-PSI Inlet/ 28-PSI Exhaust (278825N)
$299.50
Rexroth/Aventics 2-HA-2Z Pilotair Valve, Spring Centered, Standard (R431005013)
$540.00
Bendix® SV-1 Synchronizing Valve, Opens at 42-PSI Inlet/28-PSI Exhaust (5005365N)
$401.57
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 57.6 × 35.2 × 96 cm |
| Bin Location | 00034130 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 5005365N |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.