| Primary Port | 9.525 mm (3/8″ NPT) |
|---|---|
| Switch Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Protection Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Supply Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
| Service Port | 12.70 mm (1/2″ NPT) |
Bendix® Remanufactured PR-4 Pressure Protection Coreless Valve (OR286500X)
$105.64
Williams Controls® WM-81 Series Model, Adjustable Pressure Switch (111237)
$255.25
Bendix® TP-3DC Tractor Protection Valve, Cab/Chassis Mounting Type (065706)
$176.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 12 × 12 cm |
| Bin Location | 00034201 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 065706 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.