| Supply Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
|---|---|
| Delivery Port | 6.350 mm (1/4″ NPT) |
| Control Port | 3.175 mm (1/8″ NPT) |
| Exhaust Opening Pressure | 4.1368 bar (60.0 PSI) |
| Inlet Opening Pressure | 3.1026 bar (45.0 PSI) |
Bendix® 4-Port Delivery, Remanufactured R-12P Relay Coreless Valve (OR109264X)
$271.50
Bendix® 4-Port Delivery, E-5 Single Circuit Foot Brake Valve, Axial/Perpendicular Port (279950)
$79.68
Bendix® TR-3 Inversion Valve, Opens at 45-PSI Inlet/ 60-PSI Exhaust (280758)
$36.02
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 6 × 5 cm |
| Bin Location | 00034130 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Brake Parts |
| Part # | 280758 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.