Specification
| Belt O.C | 577 cm (227.2″) |
|---|---|
| Effective Length | 577 cm (227.2″) |
| Top Width | 2.21 cm (0.87″) |
| Thickness | 1.45 cm (0.57″) |
Bestorq 214″ Length, 0.870″ Top Width, Classical Wrapped V-Belt (C210)
$114.44
Bestorq 242.2″ Length, 0.870″ Top Width, Classical Wrapped V-Belt (C240)
$130.37
$113.98
12 in stock
| Belt O.C | 577 cm (227.2″) |
|---|---|
| Effective Length | 577 cm (227.2″) |
| Top Width | 2.21 cm (0.87″) |
| Thickness | 1.45 cm (0.57″) |
| Weight | 4.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 7 cm |
| Bin Location | SC9-7 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | C225 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.