Specification
| Belt O.C | 691 cm (272.2″) |
|---|---|
| Effective Length | 691 cm (272.2″) |
| Top Width | 2.21 cm (0.87″) |
| Thickness | 1.45 cm (0.57″) |
Bestorq 257.2″ Length, 0.870″ Top Width, Classical Wrapped V-Belt (C255)
$153.83
Bestorq 287.2″ Length, 0.870″ Top Width, Classical Wrapped V-Belt (C285)
$167.50
$149.44
1 in stock
| Belt O.C | 691 cm (272.2″) |
|---|---|
| Effective Length | 691 cm (272.2″) |
| Top Width | 2.21 cm (0.87″) |
| Thickness | 1.45 cm (0.57″) |
| Weight | 5.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 8 cm |
| Bin Location | SC9-9 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | C270 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.