| Item Length | 37.33 mm (1.47″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
Brennan 1/2″ MNPT x 1/2″ Female Swivel, 90° Elbow, Forged Steel (1501-08-08-FG)
$7.97
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.95 × 0.9 × 1.65 cm |
| Bin Location | 00095036 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1501-08-08-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.