| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
|---|---|
| Female Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Body Material | Forged Steel |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
CAT® Fluid Carrying 45° Elbow Adapter (194-7631)
$94.50
Brennan 1″ MORFS x 1″ FORFS Swivel, 45-Deg. Elbow, Steel (FS6502-16-16-FG)
$23.70
Brennan 1/2″ MNPT x 1/2″ Female Swivel, Forged Steel 45° Elbow (1503-08-08-FG)
$12.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.05 × 1 × 1.4 cm |
| Bin Location | 00095035 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1503-08-08-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.