| Item Length | 37.33 mm (1.47″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 9.52 mm (0.375″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
Brennan 1/2″ MNPT x 3/8″ Female Swivel, 90° Elbow, Forged Steel (1501-08-06-FG)
$15.40
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.82 × 0.9 × 1.57 cm |
| Bin Location | 00095036 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1501-08-06-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.