| Item Length | 38.60 mm (1.52″) |
|---|---|
| Male Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
| Female Swivel | 12.7 mm (0.50″) |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
Superlok® 1/2″ Tube OD x 1/2″ Male NPT, 90-Deg. Male Elbow Adapter – Stainless (SME-8-8N)
$33.31
Gates® G60422-0404 Adapter, 90° Elbow, Male JIC 37° Flare to Female JIC 37° Swivel
$3.22
Brennan 1/2″ Male NPT x 1/2″ FJIC Swivel, 90° Elbow, Forged Steel (6501-08-08-FG)
$10.94
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.87 × 0.9 × 1.62 cm |
| Bin Location | 00095056 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 6501-08-08-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.