| Item Length | 36.06 mm (1.42″) |
|---|---|
| Female Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
| Female Swivel | 6.35 mm (0.25″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
3/8″ Female JIC, Flare Adapter Fitting, Swivel Union, Steel (S3542-6)
$14.99
1/4" Female JIC, Flare Adapter Fitting, Swivel Union, Steel (S3542-4)
$9.50
Brennan 1/4″ FNPT x 1/4″ Female Swivel, Steel Straight Adapter (1405-04-04)
$3.86
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.42 × 0.7 × 0.7 cm |
| Bin Location | 00095034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1405-04-04 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.