Specification
| Item Length | 50.03 mm (1.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 25.4 mm (1.00″) |
| End-2 Tube O.D | 25.4 mm (1.00″) |
| Adapter Type | 90-Degree Elbow |
Eaton/Danfoss 1″ Tube 90-Deg. Elbow, Steel Fitting Adapter – Use For Air Bag (23006-040)
$88.73
1-5/16″ Male O-Ring Boss x 1″ Female NPT, 90-Deg. Elbow Adapter, Steel (S3616-16H)
$28.08
$19.57
2 in stock
| Item Length | 50.03 mm (1.97″) |
|---|---|
| Tube O.D | 25.4 mm (1.00″) |
| End-2 Tube O.D | 25.4 mm (1.00″) |
| Adapter Type | 90-Degree Elbow |
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 4.7 × 2.9 cm |
| Bin Location | 00093051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | FS2501-16-16-FG |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.