| Item Length | 52.07 mm (2.05″) |
|---|---|
| Tube O.D | 50.8 mm (2.00″) |
| Hex Size | 66.6 mm (2.625″) |
| Adapter Type | Straight Adapter |
Brennan 1/16″ MNPT, Straight Steel Type, Hollow Hex Pipe Plug (5406-HP-01)
$0.97
Gates® 9/16"-18 Male JIC 37° Flare Plug, Hydraulic Adapter (G60402-0006)
$1.08
Brennan 2″ Tube O.D, Male JIC SAE Plug, Flare Fitting, Straight Steel (2408-32)
$24.27
Out of stock
Additional information
| Weight | 2.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.05 × 2.63 × 2.63 cm |
| Bin Location | 00095042 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 2408-32 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.