| Item Length | 46.9 mm (1.85″) |
|---|---|
| Female O-Ring | 19.05 mm (0.75″) |
| Body Hex | 34.9 mm (1.375″) |
| Fitting Type | Straight Adapter |
3/4″ 150# Coupler, Stainless (SSC34)
$6.50
Gates® G60152-0404 Hydraulic Adapter, Female Pipe NPTF to Female Pipe NTPF
$2.83
Brennan 3/4″ x 3/4″ Female O-Ring Boss, Straight Adapter, Steel (6425-12-12)
$20.36
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 4 cm |
| Bin Location | 00096014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 6425-12-12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.