| Item Length | 18.5 mm (0.73″) |
|---|---|
| Male ORB | 9.52 mm (0.375″) |
| Body Hex | 17.4 mm (0.687″) |
| Fitting Type | Straight Hex Plug |
#16 ORB Head Pipe Plug (900079)
$6.45
Gates® G60250-0002 Hydraulic Adapter, Male O-Ring Boss Plug, Steel
$1.37
Brennan 3/8″ Male ORB, Steel Straight External Hex Head Plug (6408-06-O)
$0.83
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.75 × 0.7 × 0.7 cm |
| Bin Location | 00096011 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 6408-06-O |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.