| Cable Length | 4.572 m (15 ft.) |
|---|---|
| Cable Diameter | 0.22 cm (0.088″) |
| Total Travel | 12.7 cm (5.00″) |
| End Type | Plain End Type |
| Cable Material | Stainless Steel |
SAF Holland® 20-Ton Rigid Mount Bolt-On, Drawbar 2.5″ Eye Inside Diameter, Forged Steel Alloy (DB-040DQ1)
$192.56
Bendix® Knob, For Dash Control Valves (290655)
$5.33
Buyers® 15′ ft. Cable Length, R38D Series, Stainless Steel Valve Control Cable, Plain End Type (R38D6X15)
$78.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 3 cm |
| Bin Location | 00048507 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Control Cables |
| Part # | R38D6X15 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.