| Overall Length | 5.39 cm (2.125″) |
|---|---|
| Socket Diameter | 1.74 cm (0.687″) |
| Ball Diameter | 1.81 cm (0.716″) |
| Thread Depth | 2.37 cm (0.937″) |
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Right Hand Thread, Steel (HES423R)
$84.47
HD Plus® 5.44″ End Length, 1-1/8″ Thread, Tie Rod Assembly – Left Hand (HES3217L)
$110.50
Buyers® 3/8″-24 Thread, 2.1250″ Length, Rod End Bearing w/ Stud, Steel (BRE72S)
$19.26
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 2.3 × 5.5 cm |
| Bin Location | 00052054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | BRE72S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.