| Overall Length | 6.18 cm (2.437″) |
|---|---|
| Socket Diameter | 2.52 cm (0.995″) |
| Ball Diameter | 1.818 cm (0.716″) |
| Thread Depth | 3.175 cm (1.250″) |
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Left Hand Thread, Steel (HES423L)
$43.84
HD Plus® 12.69″ Length – Tie Rod End, Left Hand, Steel (TSAHES3031L)
$178.50
Buyers® 3/8″-24 Thread, 2.437″ Length, Rod End Bearing Male Thread (BRE72M)
$14.08
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.1 × 2.5 × 6.1 cm |
| Bin Location | 00052054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | BRE72M |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.