Specification
| Latch Length | 4.880″ |
|---|---|
| Handle Length | 2.200″ |
| Latch Style | Hood Latch |
| Latch Finish | Plain Latch |
| Bracket Material | Carbon Steel |
| Bracket Finish | Zinc Plated |
Automann® 28.5" Cable Length, Hood Control Cable, Peterbilt Applications (HLK2047)
$26.50
Buyers® 7.13″ Heavy-Duty Rubber Hood Catch w/ Bracket and Pin – With Bumper (WJ208)
$14.81
$8.00
4 in stock
| Latch Length | 4.880″ |
|---|---|
| Handle Length | 2.200″ |
| Latch Style | Hood Latch |
| Latch Finish | Plain Latch |
| Bracket Material | Carbon Steel |
| Bracket Finish | Zinc Plated |
| Weight | 0.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 7.6 × 14.5 cm |
| Bin Location | 00052081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Exterior |
| Part # | WJ201A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.