| Overall Length | 4.60 cm (1.812″) |
|---|---|
| Socket Diameter | 1.27 cm (0.500″) |
| Ball Diameter | 1.57 cm (0.622″) |
| Thread Depth | 1.905 cm (0.75″) |
HD Plus® 5.44″ Length – Tie Rod End, Right Hand Thread, Steel (HES423R)
$84.47
HD Plus® 5.44″ End Length, 1-1/8″ Thread, Tie Rod Assembly – Left Hand (HES3217L)
$110.50
Buyers® 5/16″-24 Thread, 1.812″ Length, Rod End Bearing w/ Stud, Steel (BRE62S)
$15.25
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.6 × 2.1 × 4.6 cm |
| Bin Location | 00052054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Steering |
| Part # | BRE62S |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.