Specification
| Max Gross Weight | 10,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 2,000 lb |
| Drawbar Eye ID | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Receiver Mount |
| Hitch Finish | Powder Coat |
Navistar International® Safety Hood Cable (3540793C1)
$20.55
Buyers® Stainless Steel Flush Mounted, Single-Point, T-Handle Latch Assembly (L8815)
$50.41
$159.51
1 in stock
| Max Gross Weight | 10,000 lb |
|---|---|
| Max Vertical Load | 2,000 lb |
| Drawbar Eye ID | 2.00″ – 3.00″ |
| Pintle Hook Type | Receiver Mount |
| Hitch Finish | Powder Coat |
| Weight | 15.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 16 × 8 cm |
| Bin Location | 00038215 |
| brand/supplier | |
| Part # | RM5P |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.