| Outside Diameter | 12.83 mm (0.50″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 7.62 mm (0.30″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 1.85" I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (112-3258)
$18.75
CAT® 1.048" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (4K-1388)
$2.88
CAT® 0.299″ I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4J-2506)
$1.20
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.3 × 1.3 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 4J-2506 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.