| Outside Diameter | 14.00 mm (0.55″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 9.652 mm (0.38″) |
| Cross Section | 2.286 mm (0.09″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 7.975" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (9M-5894)
$15.67
CAT® 0.364" I.D, NBR O-Ring (1H-1023)
$1.47
CAT® 0.378″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel Injection – Pump and Nozzle Valve (9X-7317)
$14.72
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 1.5 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 9X-7317 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.