| Outside Diameter | 59.43 mm (2.34″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 51.05 mm (2.01″) |
| Thickness | 0.508 mm (0.02″) |
| Material Type | Stainless Steel |
Detroit Diesel® OEM Valve Bridge Screw (5129101)
$2.19
CAT® 0.88″ O.D x 0.59" I.D, 0.31″ Thick, SAE F3 – Felt Seal Washer (8H-9204)
$4.23
CAT® 0.51mm Thick, Indicator Retainer, S/Steel, For Engine Oil Filters (7W-2731)
$26.66
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 5.8 × 5.8 cm |
| Bin Location | 00032103 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | 7W-2731 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.