| Outside Diameter | 20.78 mm (0.81″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 15.50 mm (0.61″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
110.5mm I.D – NBR Buna O-Ring (N70-348)
$1.50
CAT® 1.225" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4H-1860)
$4.16
CAT® 0.612″ I.D, FKM / Fluoro Seal O-Ring (112-3102)
$15.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 112-3102 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.