| Outside Diameter | 20.78 mm (0.81″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 15.50 mm (0.61″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 1.487" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (210-9246)
$30.27
CAT® 1.362" I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel Injector Sleeves (166-2903)
$29.59
CAT® 0.612″ I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (118-5068)
$7.45
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 118-5068 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.