| Outside Diameter | 19.2 mm (0.75″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 15.7 mm (0.62″) |
| Cross Section | 1.77 mm (0.07″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 0.301" I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring (108-5803)
$6.95
CAT® 1.487" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (210-9246)
$30.27
CAT® 0.619″ I.D, FKM / Fluoro O-Ring Seal, For Hydraulic Oil Lines (136-7226)
$11.46
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 136-7226 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.