| Outside Diameter | 24.1 mm (0.94″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 17.0 mm (0.67″) |
| Cross Section | 3.55 mm (0.14″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 6.484" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (6F-4718)
$8.15
CAT® 0.468" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (6V-5049)
$8.43
CAT® 0.671″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-8119)
$9.90
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 2.4 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-8119 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.