| Outside Diameter | 25.5 mm (1.005″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 20.3 mm (0.799″) |
| Cross Section | 2.61 mm (0.103″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 0.614" I.D, Nitrile 75A Seal O-Ring (4D-2297)
$0.49
CAT® 2.734" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (9M-7539)
$11.74
CAT® 0.799″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-4389)
$3.90
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-4389 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.