| Outside Diameter | 25.40 mm (1.00″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 22.09 mm (0.87″) |
| Thickness | 2.286 mm (0.09″) |
| Item Type | Center Hole Slot |
CAT® 25.46mm O.D, 1.84mm Thickness, Fuel Transfer Pump Spacer (7E-3667)
$1.40
Cummins® Oil Supply Connection (3054260)
$22.61
CAT® 0.870″ I.D x 1″ O.D – Nylon Spacer, For Fuel Transfer Pump (7C-0396)
$8.35
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049825 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fuel System |
| Part # | 7C-0396 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.