| Outside Diameter | 22.35 mm (0.88″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 14.98 mm (0.59″) |
| Thickness | 7.874 mm (0.31″) |
CAT® 0.51mm Thick, Indicator Retainer, S/Steel, For Engine Oil Filters (7W-2731)
$26.66
CAT® Retainer (2N-0794)
$28.06
CAT® 0.88″ O.D x 0.59″ I.D, 0.31″ Thick, SAE F3 – Felt Seal Washer (8H-9204)
$4.23
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.6 × 2.6 × 1 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8H-9204 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.