| Outside Diameter | 33.82 mm (1.33″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 23.20 mm (0.91″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Rubber EPDM Type |
CAT® 0.912″ I.D, EPDM / 70A O-Ring Seal (7L-4773)
$4.48
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 3.4 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 7L-4773 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.