| Outside Diameter | 32.00 mm (1.26″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 24.90 mm (0.98″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.85" I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (112-3258)
$18.75
CAT® 0.491" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring (6V-8398)
$1.73
CAT® 0.984″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (3P-1155)
$9.19
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 3.2 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049805 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 3P-1155 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.