| Outside Diameter | 28.44 mm (1.12″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 25.65 mm (1.01″) |
| Cross Section | 1.524 mm (0.06″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 1.009″ I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Cylinder Head Block (9X-7430)
$17.50
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 10 × 1 cm |
| Bin Location | 00066072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part Type | OEM |
| Part # | 9X-7430 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.