| Outside Diameter | 32.00 mm (1.26″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 26.70 mm (1.05″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.424" I.D, FKM / Fluoro 90A O-Ring, For Fuel System Seal (9X-7735)
$17.07
CAT® 2.234" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Drivetrain Oil Lines (8M-4390)
$9.76
CAT® 1.049″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Hydraulic Control Valves (8M-4431)
$4.77
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 3.2 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-4431 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.