| Outside Diameter | 35.6 mm (1.40″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 29.7 mm (1.16″) |
| Cross Section | 3.04 mm (0.12″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
CAT® 0.424" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Unit Injector Rocker Arm (8L-2777)
$15.72
CAT® 0.238" I.D, FKM / Fluoro 95A O-Ring, For Hydraulic / Fuel Pump (239-2402)
$6.47
CAT® 1.171″ I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring (5P-7701)
$23.96
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 5P-7701 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.