| Outside Diameter | 38.23 mm (1.50″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 33.02 mm (1.30″) |
| Cross Section | 2.540 mm (0.10″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 4.734" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (5F-3144)
$6.65
CAT® 0.924" I.D, FKM / Fluoro 75A O-Ring, For Fuel Priming Pump (6V-5050)
$14.13
CAT® 1.299″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-8515)
$6.56
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.9 × 3.9 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049820 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-8515 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.