| Outside Diameter | 43.43 mm (1.71″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 37.6 mm (1.48″) |
| Cross Section | 3.048 mm (0.12″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 1.475″ I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring, For Hydraulic Fitting (2S-4078)
$0.67
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.005 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 2S-4078 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.