| Outside Diameter | 57.65 mm (2.26″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 47.00 mm (1.85″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 1.85″ I.D, HNBR Nitrile / 78A O-Ring (112-3258)
$18.75
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 5.8 × 0.5 cm |
| Bin Location | 00032107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 112-3258 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.