| Outside Diameter | 57.65 mm (2.27″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 47.00 mm (1.85″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
CAT® 1.225" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (4H-1860)
$4.16
CAT® 2.609" I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (8F-8882)
$6.23
CAT® 1.85″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Cylinder Head Block (7S-3206)
$14.86
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 5.7 × 0.5 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 7S-3206 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.