| Outside Diameter | 54.35 mm (2.14″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 42.20 mm (1.86″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Silicone VMQ Type |
Cummins® O-Ring (51-21787)
$13.01
CAT® 1.475" I.D, NBR / Nitrile 90A O-Ring, For Hydraulic Fitting (2S-4078)
$0.67
CAT® 1.859″ I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Engine Cylinder Block (8M-5661)
$8.43
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 5.4 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00049815 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8M-5661 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.