| Outside Diameter | 60.8 mm (2.39″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 50.2 mm (1.98″) |
| Cross Section | 5.33 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 3.225" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (6L-5359)
$21.69
CAT® 1.234" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring (8M-5254)
$6.46
CAT® 1.975″ I.D, HNBR / 78A Seal O-Ring (109-0076)
$30.55
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049807 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 109-0076 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.