| Outside Diameter | 111.6 mm (4.39″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 101.0 mm (3.98″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Hydrogen Nitrile |
CAT® 100.97mm I.D – HNBR Seal O-Ring (109-0077)
$42.27
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 1 cm |
| Bin Location | 00032107 |
| brand/supplier | |
| Exterior | Orange |
| Part # | 109-0077 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.