| Outside Diameter | 149.7 mm (5.89″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 139.0 mm (5.47″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 139.06mm I.D – NBR Seal O-Ring (9M-3786)
$22.48
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 1 cm |
| Bin Location | 00032110 |
| brand/supplier | |
| Exterior | Black |
| Part # | 9M-3786 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.