| Power Rating | 1500W / 240V |
|---|---|
| Overall Length | 16.0 cm (6.30″) |
| Hexagon Size | 3.81 cm (1.50″) |
| Thread Size | 1-5/16″-12 (Elem.) |
Temro Zerostart 1500W/120V, Circulating Heater, 5/8″ Inlet-Outlet Size (2204037)
$301.74
Temro Zerostart 6' / 6' Length, Flat Wire, Weatherproof Series Y-Cord (3600064)
$188.70
CAT® 1500W/ 120VAC/ 240V, 6.3″ Length, Jacket Water Heater Element (230-3525)
$241.41
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 6.2 × 6.2 cm |
| Bin Location | 00043105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine |
| Part # | 230-3525 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.