| Outside Diameter | 25.40 mm (1.00″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 19.45 mm (0.76″) |
| Thickness | 1.625 mm (0.06″) |
| Washer Type | Bronze Flat Washer |
Detroit Diesel® Copper Washer (007603008109)
$18.39
CAT® 0.197" Thickness, 3/8″ Flat Washer, Hardened Steel (8M-9024)
$0.73
CAT® 19.4mm I.D – Copper Flat Washer, For Engine Flywheel Housing (3B-1925)
$3.16
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.002 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00032115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | 3B-1925 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.