| Outside Diameter | 67.05 mm (2.64″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 56.64 mm (2.23″) |
| Cross Section | 5.334 mm (0.21″) |
| Material Type | Fluoroelastomer |
Kubota® O-Ring (04814-00420)
$16.39
CAT® 0.987″ I.D, 0.103" Cross Section, VMQ / Silicone 70A O-Ring (1S-7462)
$4.80
CAT® 2.225″ I.D, Fluoro / FKM Seal O-Ring (109-2332)
$39.51
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00049801 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 109-2332 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.