| Outside Diameter | 63.80 mm (2.51″) |
|---|---|
| Inside Diameter | 56.64 mm (2.23″) |
| Cross Section | 3.556 mm (0.14″) |
| Material Type | Nitrile NBR Type |
CAT® 1.85" I.D, VMQ Silicone 70A O-Ring, For Cylinder Head Block (7S-3206)
$14.86
O-Ring (TB340422A)
$3.73
CAT® 2.234″ I.D, NBR / Nitrile 75A O-Ring (8F-6711)
$3.98
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.004 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 × 6.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00049810 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Seals |
| Part # | 8F-6711 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.